Nowy Google Sitemap

Nowy Google Sitemap Generator dla Twojej witryny

Mija właśnie ponad trzy lata, gdy ogłoszono Pythona Sitemap Generator, stało się to w czerwcu 2005. W tej chwili pracuje wiele osób tworzących trzecią wersję Sitemap generatorów, aby stworzyć lepsze narzędzie do indeksacji plików – map witryn służących webmasterom.
Chociaż większość Sitemap generuje i indeksuje strony internetowe i tworzy listy plików na serwerze, stworzono innego rodzaju Sitemap Generator, który wykorzystuje kilka sposobów, aby znaleźć adresy na danej stronie internetowej, a następnie pozwala na automatyczne tworzenie i zapisanie różnych rodzajów plików map witryn.

O Google Sitemap Generator

Nowy open-source Google Sitemap Generator znajduje nowe i zmodyfikowane pliki w oparciu o adresy serwera internetowego, działając w tle użytkowanych plików znajdujących się na serwerze. Poprzez połączenie tych metod, Google Sitemap Generator może być bardzo pomocny w poszukiwaniu tych adresów i obliczania odpowiednich metadanych, a tym samym pliki map witryn są jeszcze bardziej efektywne. Gdy Google Sitemap Generator zbierze adresy URL, może tworzyć następujące pliki map witryn dla Ciebie:

  • XML mapy witryn wyszukiwarki zgodnie z normą sitemaps.org
  • Mobile Sitemaps dla mobilnych stron
  • Code Search Sitemaps do kodu źródłowego, który udostępnia użytkownikom

Ponadto, Google Sitemap Generator może wysłać ping do Google Blog Search dla wszystkich swoich nowych lub zmienionych adresów. Możesz opcjonalnie wstawiać adresy URL z mapy witryny w pliku robots.txt, jak również „ping” w innych wyszukiwarkach, które obsługują sitemaps.org normy.

Wysyłanie adresów URL na zasadzie plików map witryn, jest proste, dzięki użyciu przeglądarki internetowej, opartej na konsoli administracyjnej. Ta konsola daje dostęp do różnych funkcji, które sprawiają, że administracja „ciasteczkami”, przy jednoczesnym, domyślnym, zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Jak zacząć?

Google Sitemap Generator, to serwer plug-in, który może być zainstalowany na obu platformach: Linux / Apache i Microsoft IIS Windows serwer. Podobnie, jak w przypadku innych, po stronie serwera plug-in, musisz mieć dostęp do panelu administracyjny serwera, aby go zainstalować. Szczegółowe informacje na temat instalacji w Google Sitemap Generator można znaleźć w dokumentacji.

Można się cieszyć z udostępnienia nowego Google Sitemap Generatora z kodem źródłowym i mieć nadzieję, że będzie to zachętą dla większej ilości internetowych hostingodawców do używania tego lub podobnego narzędzia w ich pakietach hostingowych. Najbardziej ucieszy to chyba osoby, dbające o optymalizację i pozycjonowanie dużych serwisów internetowych.