Struktura stron, a indeksowanie

Projektowanie przyjazne, roboty i indeksowanej zawartości

Unikaj XMLHttpRequests !

Strony, które pozwalają użytkownikom na wyszukiwanie informacji często korzystają XMLHttpRequests do wypełnienia strony z dodatkowymi informacjami, po załadowaniu strony. Taka struktura jest przydatna dla oglądającego, mającego działające skrypty, – co innego dla Googlebota, jak również tych użytkowników, którzy mają niedziałające skrypty, ich przeglądarka może sądzić, że witryna zawiera tylko komunikat „Loading …”

Sprites i CSS Navigation Links

Do ważnego tekstu, aby przejść z linków nawigacyjnych istotne jest równie ważne dla Googlebota, a także dla użytkowników, którzy nie mogą postrzegać znaczenie obrazu (np. niewidomi). Podczas projektowania wyglądu i linków nawigacyjnych na witrynie, może być wybrany system, aby przejść z obrazów, które działają jako łącza, np. poprzez umieszczenie w <img> znaczniki <a> elementów. W tym projektowaniu konieczne jest wprowadzenie tekstu jako atrybut alt w tagu <img>.

Ale co jeśli włączony do korzystania CSS sprites zoptymalizować stronę ładowania? Jest to nadal możliwe, że obejmują wszystkie istotne tekstu podczas stosowania CSS sprites; na możliwe rozwiązania, jak na logo Google i różnych nav-linków na dole strony Google Wyniki są kodowane. W skrócie, umieszczone w sposób opisowy tekst na mocy prawa CSS-sprited obrazu.

Wyników wyszukiwania Google z CSS niepełnosprawnych ( „Google” sprited obraz stracił, opisowe „Google” jest link)

Użyj niezauważalnych JavaScript

Mamy mówił o koncepcji stopniowej poprawy podczas tworzenia bogatych, interaktywnych witryn. Jak można dodać funkcje, również używać niezauważalnych JavaScript JavaScript techniki tworzenia stron internetowych z napędem że pogorszyć wdziękiem. Techniki te zapewniają, że treść jest nadal dostępna poprzez możliwie najszersze podstawy użytkownika bez konieczności ofiary bardziej interaktywne funkcje 2,0 aplikacje sieci Web.

Sprawdź wydruku łatwo dostępne

Witryn sieci Web z wysoce interaktywne projekty wizualne często dostarczają wszystkich treści dla danej historii jako wersja do druku. Wytworzone z tej samej treści co w wersji interaktywnej, są one doskonałym źródłem wysokiej jakości treści do obu Googlebot jak i niedowidzących użytkowników nie możemy doświadczyć wszystkich interaktywnych elementów strony internetowej. Ale zbyt często, te wydruku pozostają ukryte za pomocą skryptu linki w formie:

<a href=”#” onclick=”javascript:print(…)”> Drukuj </ a>

Tworzenie rzeczywistych adresów dla tych wydruku i linkami do nich za pomocą zwykłego HTML kotwic będzie znacznie poprawić jakość treści, które dostaje robota.

<a href=”http://przyklad.com/page1-printer-friendly.html” Drukuj target=”_blank”> </ a>

Jeśli jesteś szczególnie zaniepokojony duplikaty z interaktywnych i wydruku, a następnie może być wybranie preferowanej wersji treści i zgłaszania mapy witryny zawierającej preferowanego adresu URL, jak również starać się wewnętrznie Link do tej wersji. Może to pomóc Google disambiguate jeśli widzimy fragmenty z artykułu pojawiają się na różnych adresów URL.

Tworzenie adresów URL za przydatne treści

Jako webmaster, masz prawo do bardzo dobry dla wszystkich adresów z przydatnych treści, które są wydawnictwa. Korzystając z tego uprawnienia jest to, co sprawia, że spin internetowych. Tworzenie adresów URL dla każdego cenne nugget można publikować, i linkami do nich za pośrednictwem zwykłego starego HTML hiperłącza zapewni, że:
Googlebot poznaje, że treści,
użytkowników może się okazać, że treść,
i użytkownicy mogą ją na powrót zakładkę później.
Niespełnienie tego sił często użytkownicy mają do zapamiętania złożonych szlaków kliknij, aby dotrzeć do informacji nugget oni wiedzą, że poprzednio oglądany w witrynie.