Widzialnośc Flasha prze Google

Częstym problemem dla początkujących webmasterów jest jak  powinni pracować z Adobe Flash. Uważam, że poniższe uwagi pomogą raczkującym z tym programem,  że kilka słów do projektantów pomoże w wyborze budowy strony – wszak Google nie posiada oczu. Ponieważ zapewne dużo wiesz o tym programie, Flash jest z natury graficznym programem, a Googlebot nie ma oczu. Googlebot może rutynowo przeczytać pliki Flasha i wyciągnąć tekst i związki w nich, ale struktura i kontekst są niezrozumiałe dla niego.

Ponadto, tekstowe zawartości czasami są wprowadzone do pamięci Flasha w grafice,a dotąd Googlebot nie potrafi aktualnie  algorytmiczne  przeczytać te grafiki, stąd istotne wyrazy hasłowe mogą zostać całkowicie niezrozumiałe.

Wszystko ten sposób, że nawet, jeśli, który twoja zawartość Błysku jest w naszym skorowidzu, to mogłoby chybiać trochę tekst, zawartość, albo związki. Gorszy, kiedy Googlebot może zrozumieć jakieś pliki Błysku, nie wszystkie rozgałęziacze Internetu mogą.

Więc jaki jest uczciwy projektant www, by zrobić? Jedyna reguła bezwzględnego ma przedstawić Googlebot tę dokładną samą rzecz jako twoi użytkownicy. Jeżeli nie robisz, twoje ryzyka miejsca ukazujące podejrzane do nasze algorytmy przeszukać. Ta prosta reguła przykrywa dużo przypadków zawierającą okrywa płaszczem, język skryptowy JavaScript przeadresowuje, schowany tekst i stronice wejścia <  I nasi inżynierowie zebrali kilka praktyczniejszych sugestii:

Spróbuj użyć Flasha tylko, gdzie to jest potrzebne. Dużo bogatego ośrodka lokalizuje takie jak użycie Flash dla bogatego ośrodka ale polegać na HTML dla zawartości i nawigacji. Możesz także, przez ograniczanie Błysku do dalej – strony akcenty i bogaty ośrodek, nie zawartość i nawigacja. W dodatku do robienia twojego miejsca Googlebot – przyjazny, to robi, że lokalizujesz dostępny do większej widowni, zawierając, na przykład, ślepych ludzi używających czytniki ekranu, użytkowników z starym albo nie – standardowe przeglądarki i te dalej ograniczyły niski – związki szerokości pasma takie jak na telefonie komórki albo notatnikach elektronicznych. Jako premia, twoi goście mogą użyć zakładek skutecznie i mogą link emaila do twoje stronice do ich przyjaciół.
Jakieś strony internetowe używają Błysku, by zmusić przeglądarkę, by pokazać nagłówki, pociągnąć cytaty, albo inne tekstowe elementy w foncie, że użytkownik nie mógł zainstalować na ich komputerze. Technika jak sIFR nie nadal napada – czytniki Błysku przeczytały stronicę, odkąd zawartość / nawigacja jest właściwie w HTML — to tylko jest pokazane przez osadzony przedmiot Błysku.
Nie – Wersje błysku: Wspólna droga, że widzimy, że Błysk używany jest jako przednią stronicę ” ekran plusku” gdzie korzeń URL strony internetowej ma wprowadzenie Błysku, które link zawartość do HTML głębsza do miejsca. W tym przypadku, zrób pewny jest regularny związek HTML na tej przedniej stronicy do nie – stronica Błysku, gdzie użytkownik może nawigować przez twoje miejsce bez potrzeby dla Błysku.